Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde İlçe Müftüsü Mahmut BEKTAŞ ve kutlama komitesi tarafından Kaymakamımız Sayın Eyyüp GÜNGÖR'e ziyaret gerçekleştirildi. Kaymakamlık makamında gerçekleşen ziyarette Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri hakkında Kaymakamımız Sayın GÜNGÖR'e bilgi veren İlçe Müftüsü Mahmut BEKTAŞ: " Her yıl 14-20 Nisan tarihleri arası Diyanet İşleri Başkanlığımızca ‘’Kutlu Doğum Haftası’’ olarak kutlanmakta ve her yıl farklı bir tema işlenmektedir. Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Kaymakamımız Sayın GÜNGÖR Diyanet İşleri Başkanlığı'nın her yıl farklı temalar işleyerek farkındalık oluşturduğunu ifade ederek kutlanacak olan Kutlu Doğum Haftasının toplumda daha etkili olacağını söyledi. Kaymakamımız Sayın GÜNGÖR Kutlu Doğum Haftası münasebeti ile ilçede herkesin ortak bir paydada buluşacağını kaydetti. Kutlu Doğum Etkinliklerinde emeği geçenlere teşekkür eden Sayın GÜNGÖR, idrak edilecek olan Kutlu Doğum Haftasının tüm İslam Alemine, ülkemize ve ilçemize huzur ve emniyet getirmesi temennisinde bulundu. 
İlçemiz Hükümet Konağı Konferans Salonunda  Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde Kutlu Doğum Programı düzenlendi. Diyanet İşleri Başkanın hazırlamış olduğu slayt gösterisi, Üzümlü Müftüsü Adem KARADENİZ günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Hüma Hatun Anaokulunun ortaklaşa düzenlediği programda minikler ilahiler eşliğinde gösteri yaptılar. Peygamber Efendimizin hadislerini okudular ve Peygamber Efendimizin hayatını anlattılar.   İlçe Müftü Mahmut BEKTAŞ’ ın yaptığı konuşmada miniklerimizi tebrik etti. Program sonunda İlçe Kaymakamımız Sayın GÜNGÖR ve misafirler miniklerimize hediye dağıttı ve öğrencilerimizi tebrik etti.
Bu sene  “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” temasıyla kutlanan Kutlu Doğum Haftası için Kaymakamımız Sayın GÜNGÖR, tüm İslam âleminde hayırlara vesile olmasını diledi.