Yüce Türk Milleti'nin özgürlüğü, bağımsızlığı ve korunması için gözünü kırpmadan canlarını feda eden Aziz Şehitlerimiz ve tarihin akışını değiştiren Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. Yıldönümü düzenlenen törenle anıldı.
Törene; İlçemiz Kaymakamı Sayın Ramazan POLAT, Belediye Başkanı Sayın Vahdet ERCAN, daire amirleri, vatandaşlarımız ve okullarımızdan bir grup öğrenci katıldı.
 
Şehitlerimiz her zaman gönlümüzde yaşayacaktır.
 
Onlar, milletimizin birlik ve beraberliğinin muhafazası ile huzur ve güvenliğinin sağlanması için canlarını feda ederek, milletimizin gönlündeki müstesna yerlerini almışlardır.
Türk Milleti, şehitlerinin bu fedakârlıklarını hiçbir zaman unutmayacaktır. Birlik ve beraberliğimizin, vatan sevgimizin ve bağımsızlığımızın ölümsüzleşen simgeleri olan şehitlerimiz her zaman gönlümüzde yaşayacaktır.
Türk Milleti şehitlerine verdiği şeref sözünün her zaman arkasında duracak, aldığı emaneti sonsuza dek koruyacak ve daha da yücelterek geleceğe taşıyacaktır.
Bu; övünç kaynağımız olan sizlere borcumuzu ödeyebilmenin yegâne yoludur.
Çanakkale Zaferi'nin 104. Yıldönümünde, milletimize bu anlamlı gururu yaşatan Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere Aziz Şehitlerimizi saygı ve rahmetle; kahraman gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyoruz. Çelenk sunma töreninin ardından program Kaymakamlık Konferans Salonunda devam etti. Kaymakamımız Sayın POLAT, Belediye Başkanı Sayın Vahdet ERCAN, İlçe Jandarma Komutanı Gökhan KULEN, İlçe Emniyet Amiri Yusuf AFŞAR ve kurum  amirleri tarafından İlçemizde bulunan Şehit Mezarını ve  ailelerini ziyaretinden sonra program sona erdi.