19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı tüm yurt genelinde olduğu gibi İlçemiz Otlukbeli'nde de büyük coşkuyla kutlandı.
 
Program saat 10:00 da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Atatürk Anıtına Çelenk konulması ile başladı daha sonra Kapalı spor salonuna geçilerek kutlamalar orada devam etti.
 
 Programa İlçe Kaymakamımız Sn.Eyyüp GÜNGÖR, İlçe Belediye Başkanı Vahdet ERCAN, İlçe Jandarma Komutanı Gökhan KULEN, İlçe Emniyet Amiri Yusuf AFŞAR, Daire Amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar  katıldı.
 
 Kutlama Töreni İlçe Kaymakamımız Sayın Eyyüp GÜNGÖR ve İlçe Belediye Başkanı Vahdet  ERCAN’ın törene katılanların bayramını kutladıktan sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılıp,öğrencilerin hazırladıkları şiirler okundu. Oyun, şarkı ve gösteriler ilgiyle izlendikten sonra Otlukbeli Kaymakamlığınca düzenlenen voleybol turnuvasında birinci olan İlçe Emniyet Amirliği, ikinci Otlukbeli Kaymakamlığı Yazı İşleri, üçüncü Fatih Ortaokulu olarak dereceye giren ve masa tenisinde birinci olan Halil DEMİRCİ’ye  madalya ve kupa verildikten sonra tören sona erdi.