Trafikte oluşturduğumuz farkındalığa bir yenisini daha ekleyerek 81 ilde hep birlikte "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" diyeceğiz.
 
Bu kapsamda Düzenlenen programa Kaymakamımız Sayın Ramazan POLAT, Belediye Başkanı Sayın Vahdet ERCAN, Kurum Müdürleri, çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katılım gösterdi.
 
Kampanyanın amacı
2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunun 74’üncü maddesinde 26 Ekim 2018 tarihinde yapılan değişiklikle “sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar” hükmü getirilmiştir. Bu amaçla İçişleri Bakanlığımız tarafından “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın“ sloganıyla 2019 yılının “Yaya Öncelikli Trafik” yılı ilan edildiği ve ülke genelinde farkındalık faaliyetleri yapılması için yıl boyu devam edecek olan bir kampanya yapılması kararlaştırılmıştır.