Toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması, vatandaşın temel hak ve hürriyetlerinin korunması, suç işlenmesini önleme ve işleyenleri adalete teslim etme gibi birçok hayati görevi mesai mefhumu gözetmeksizin üstlenmiş olan Emniyet Teşkilatımızın 173. kuruluş yıldönümünü ve 10 Nisan Polis Haftasını kutlamaktayız.
 
Her anlamda köklü bir deneyime ve birikime sahip Emniyet Teşkilatımız, modern koşulların gerektirdiği her türlü teknik ve idari donanıma sahip olarak, başarılı hizmetler vermeye devam etmektedir. Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk Polisi, görevini her zaman fedakârca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır.
 
Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173.yıldönümü ve Polis Günü münasebetiyle, kamu düzeninin sağlanması, suçların önlenmesi, aydınlatılması ve suçluların yakalanması kısacası ilçemizde huzur ve güven içinde bir ortamın sağlanmasında emeği geçen tüm Otlukbeli ilçe Emniyet Mensuplarının Polis Haftasını kutluyor, görevi esnasında şehit olan ve vefat eden polislerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anarken, Emniyet Teşkilatımızın değerli mensuplarına sağlık ve görevlerinde başarılar diliyorum.